Starostlivosť o bižutériu

Starostlivosť o bižutériu

Bižutéria je určená pre bežné nosenie. Nemá rovnaké vlastnosti ako šperk zo zlata, či striebra. Jej nespornou výhodou je hlavne cena. Na druhej strane má však kratšiu životnosť. Naša bižutéria nie je vyrábaná  zo striebra, zlata ani z pravých perál. Kovové časti našich doplnkov sú vyrábané zo zliatiny zinku.

Aby vám bižutéria vydržala čo najdlhšie, je potrebné ju chrániť:

 • Chráňte bižutériu pred tvrdými predmetmi, nezabudnite, že je to krehká vec a pri neopatrnom zaobchádzaní sa môže poškodiť alebo rozbiť.
 • Kúpanie, sprchovanie, umývanie riadu a podobné činnosti, pri ktorých šperk prichádza do styku s vodou, môžu poškodiť jednotlivé časti, preto si bižutériu pri týchto činnostiach odložte bokom.
 • Spanie, športovanie alebo fyzická námaha môžu bižutériu mechanicky, či povrchovo poškodiť.
 • Zmena vzhľadu alebo i narušenie povrchu jednotlivých súčastí môže nastať u osôb s agresívnym potom, alebo u osôb užívajúcich lieky.
 • K narušeniu povrchu môže dôjsť i pôsobením chemických prostriedkov, parfémov, krémov, morskej vody, chlóru a iných chemikálií.
 • Preto je veľmi dôležité, aby ste najskôr použili rôzne parfémy, líčidlá a laky na vlasy a až potom sa skrášlili šperkami.
 • Na miestach, kde je výskyt síry, hlavne v kúpeľoch a minerálnych prameňoch, bižutériu taktiež nenoste.
 • Výrobky je nutné uschovávať na čistom a suchom mieste mimo dosahu slnka a veľkých teplotných zmien. V opačnom prípade bižutérie stratí svoj lesk a môžu sa vytvoriť škvrny na povrchu výrobku.
 • Nemiešajte si jednotlivé výrobky z bižutérie v jednej zásuvke, šperkovnici, v krabičke, sáčku, apod. Uchovajte si každý kúsok, alebo každý pár bižutérie oddelene. Napríklad si neukladajte všetky náušnice v jednom puzdre, v krabičke, šperkovnici bez prepážok alebo vrecka. Jednotlivé výrobky si teda uchovávajte v oddelených látkových alebo plastových vreckách a to platí hlavne pre bižutériu so vsadenými kamienkami a imitácii perál. Jednotlivé výrobky sa môžu takto mechanicky poškodiť.

Reklamácie

Reklamácia sa vzťahuje len na preukázateľné výrobné chyby spôsobené výrobcom.

Záruka sa nevzťahuje na:
a) poškodenie zapríčinené nesprávnym a nešetrným používaním
b) prirodzené opotrebenie

Dôležité upozornenie:

 • Pokiaľ by došlo pri nosení bižutérie k podráždeniu pokožky, neodporúčame výrobok ďalej nosiť z dôvodu možnosti alergickej reakcie. Toto však nie je chyba tovaru, a preto ani výrobok nie je možné reklamovať.
 • Tiež u niektorých ľudí, ktorí majú "agresívny pot'' je možné, že povrch bižutérie zoxiduje, čo tiež nie je chyba výrobku a nie je možné ho reklamovať.

Ak nastane poškodenie produktu v dôsledku nedodržania vyššie uvedených zásad, nie je možné uplatňovať na takýto tovar reklamácie.